New Business Development House

New Business Development House. Tak postanowiliśmy razem z Marcinem, do którego później dołączył Kacper, nazwać to co robimy. O co chodzi? Taka nazwa jest wynikiem kilku przemyśleń.

Wymagania względem pozatechnicznych aspektów biznesu szybko wzrastają. Jeśli jeszcze kilka lat temu, gdy Facebook raczkował a smartphony nie były standardem, można sobie było wyobrazić wygrać rynek tylko bardzo dobrym produktem. Dzisiaj to udany marketing, PR czy promocja częściej decydują o powodzeniu projektu. Zbyt dużo nowych produktów nie znajduje swoich użytkowników czy klientów.

Metodyki zwinne takie jak Scrum, stosowane często w Software Houseach, są realnym sposobem na poprawę i efektywniejszą współpracę między klientem a developerami. Ludzie wiedzą, często mniej niż więcej, co chcą osiągnąć, ale nie wiedzą jak to zrobić – w momencie gdy usługodawca nie rozumie potrzeb i ich kontekstu trudno móc wypracować ponadprzeciętne efekty. Organizacje działające w duchu Agile pomagają dostarczyć więcej wartości klientom – to samo przydałoby się w świecie poza IT.

Dziś można stosunkowo łatwo podnająć kompletne techniczne zespoły, jednak brakuje podobnego rozwiązania gdy chce się znaleźć miękkie kompetencje od komunikacji do organizacji pierwszej sprzedaży włącznie. Inna firma od SEO, inna od Social Mediów, agencja od kampanii na Google Adsach, osobne narzędzie do PRu i jeszcze np.; Mixpanel który coś mierzy. Weź to spróbuj człowieku ogarnąć.

Na spotkaniach, takich jak Open Reaktor, miałem kilka razy okazję usłyszeć, jak goście z zagranicy, powtarzają że nie tworzymy produktów tylko sprzedajemy technologie wskazując jako główny powód, dysproporcję między zdeterminowanymi polskimi koderami a szeroko rozumianymi marketingowcami. A przecież można inaczej.

Zbudować zespół skupiony na miękkich kompetencjach, z ludzi zajaranych startupami a inspirując się Agilem stworzyć zgodną z jej założeniami przestrzeń do pracy i komunikacji.  Taki team rozwiąże więcej wyzwań w krótszym czasie zdobywając szybko doświadczenie, organizacja dzięki takiej specjalizacji jest konkurencyjna a nowe biznesy mają dostęp do wysokiej jakości usług dostosowanych do ich potrzeb od zaraz. No i, przy okazji, zwiększamy szansę na powodzenie projektów o których świat mógłby nie usłyszeć :)

Tak oto zdecydowaliśmy by powstał flame.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.